Skardinių tvorų gamyba ir montavimas

Skaitykite plačiau apie šią paslaugą

Tvora yra daugelio nekilnojamojo turto objektų ypatybė. Jos paskirtis – pažymėti sklypo ribas ant žemės ir apriboti nepageidaujamų asmenų patekimą į namą. Be to, jis atlieka ir svarbų estetinį vaidmenį.

Užpildykite formą

Užpildykite formą ir mes greitai atsakysime

Skardinės tvoros montavimas – patiems ar su profesionalų pagalba?

Savarankiškas skydinių ir modulinių tvorų surinkimas neturėtų kelti sunkumų asmenims, kurie jau turi pagrindinę statybų patirtį. Specializuota įranga nebūtina. Šiek tiek sudėtingiau įrengti tvorą ant pamatų ar nelygaus grunto (pvz., šlaito).

Ar turėtumėte patys imtis šios užduoties? Ar kreiptis pagalbos į specialistus? Tai priklauso nuo individualių veiksnių: įgūdžių, patirties ir darbų sudėtingumo. Jei tvorą montuosite patys, sutaupysite pinigų, o profesionalų pagalba sutaupysite laiko ir nervų!

Vietos paruošimas tvorai

Pirmasis žingsnis montuojant tvoras yra tinkamas teritorijos paruošimas. Būtina kruopščiai nuvalyti žemę nuo bet kokių elementų, galinčių turėti neigiamos įtakos montavimo darbams, pavyzdžiui, šiukšlių, didesnių akmenų, medžių ir kitų augalų.

Tuomet, siekiant palengvinti montavimą ir užtikrinti tinkamą konstrukcijos stabilumą, būtina išlyginti žemę, ant kurios bus statoma tvora. Reikia nepamiršti, kad šviežiai iškastą žemę ar viršutinį dirvožemio sluoksnį, kurie nėra pakankamai stabilus gruntas, reikia mechaniškai sutankinti naudojant atitinkamą įrangą. Statybos menas reikalauja, kad tvora būtų pastatyta aukščiau kelio lygio toje vietovėje, kad būtų išvengta žemės sklypo užtvindymo liūčių metu.

Tvoros stulpų montavimas

Norint įrengti tvoros stulpelius, juos reikia įstatyti į 50-70 cm gylio duobės vidurį, padarytą kastuvu arba specialiu dirvos grąžtu, kuris suformuoja idealiai apvalią, paprastai 25-30 cm skersmens, duobę. Naudojant gręžimo mašiną užtikrinamas teisingas betono stingimas ir geresnis stulpo sukibimas su žeme. Po to, kai stulpeliai tinkamai išlyginami, atliekamas tikrasis jų tvirtinimas. Tam naudojamas „dviejų eilučių metodas”. – apatinį – maždaug 20 cm virš žemės, o viršutinį – tiksliai stulpų galų lygyje, ir gulsčiuką.

Kitas žingsnis – stulpelius sutvirtinti betonu, kuriam galima naudoti sausą betoną B15 arba paruoštą cementinį skiedinį. Atstumas tarp stulpelių turi būti tiksliai suderintas su plokštės elementų ilgiu.

Tvoros plokščių pamatai

Montuojant tvorą, verta apsvarstyti jos vietą ant vadinamojo pamato. Tai surenkamos betoninės plokštės, izoliuojančios tvoros tarpą nuo žemės ir kartu didinančios visos konstrukcijos ilgaamžiškumą. Tvora su pamatu iš esmės naudojama tik plieninėms tvoroms, kurios pasižymi nedideliu svoriu.

Tvoros iš plokščių montavimas nėra sudėtingas – tereikia atkreipti dėmesį į tinkamą vietovės paruošimą, atlikti tinkamus matavimus, pavyzdžiui, atstumus tarp stulpų, nustatyti vartų montavimo vietą ir atsižvelgti į pamatų įrengimą. Taip įrengta tvora ne tik apsaugos teritoriją aplink namą, bet ir džiugins akį patrauklia išvaizda.