Lietaus nuvedimo sistemos
Skaitykite plačiau apie šią paslaugą
Lietaus nuvedimo sistema
Gyvenantiems drėgno klimato šalyje Lietuvoje – lietaus vandens nutekėjimo sistema yra būtina. Tinkamai įrengta lietaus nuvedimo sistema, užtikrinanti vertingą apsaugą nuo stiprių kritulių, gali padėti išvengti tūkstančių eurų žalos ir užtikrinti būsto savininko bei jo šeimos komfortą ir saugumą.
Lietaus vandens nutekėjimo sistemą sudaro daugybė svarbių dalių, kurių kiekviena atlieka vertingą vaidmenį, užtikrinantį optimalų visos sistemos veikimą. Taigi, kokios yra šios dalys ir kaip jos užtikrina nekilnojamojo turto apsaugą esant nepalankioms oro sąlygoms?
Lietaus nuvedimo sistemos elementai susideda iš šių dalių
- Latakas
- Latako laikikliai
- Apkaba
- Išorinis kampas (kampai gali būti 45 arba 90 laipsnių)
- Latako jungtis
- Nuolaja
- Aklė (dažnai skiriasi kairioji ir dešinioji aklė, bet kai kuriose sistemose ši detalė būna universli)
- Lietvamzdis
- Lietvamzdžio mova
- Alkūnė (60 laipsnių)
- Trišakis
- Lietvamzdžio nusodintuvas (naudojamas tais atvejais, kada vanduo nuleidžiamas į kanalizacijos sistemą)
- Tvirtinimo elementai
Užpildykite formą
Užpildykite formą ir mes greitai atsakysime
Lietaus nuvedimo sistema per latakus
Kaip daugelis gali įsivaizduoti, latakai yra viena iš pagrindinių veiksmingos lietaus vandens nuvedimo sistemos dalių. Kai lietus užklumpa nekilnojamąjį turtą, latakai pirmieji sulaiko vandenį ir saugiai nukreipia jį nuo stogo.
latakai nukreipia vandenį į lietvamzdžius, kurie yra kita svarbi lietaus vandens nuvedimo sistemos dalis. Jie nukreipia vandenį žemyn ir tolyn nuo namo, sudarydami sąlygas kitam vandens kiekiui, kurį surenka latakai.
Dalis, kuria surinktas lietaus vanduo patenka į lietvamzdį, vadinama latako išleistuvu, kuris paprastai yra tiesios formos. Tačiau namams, kurių karnizai kabo virš karnizo, kartais reikia įrengti specialų dvigubai lenktą latako išleidėją, vadinamą gulbės kakleliu.
Kiekvienam namo savininkui svarbu reguliariai tikrinti, ar latakai ir lietvamzdžiai veikia efektyviai. Jei vanduo išsilieja per latakų šonus arba teka iš lietvamzdžio, tai gali būti ženklas, kad sistema užsikimšusi. Pašalinus užsikimšimą, visa lietaus vandens nutekėjimo sistema vėl pradės normaliai funkcionuoti.
Standartinis latakų dydis, kurį turėtų turėti kiekvienas namas, yra bent 100 mm pločio. Tokio dydžio latakų paprastai užtenka, kad būtų galima susidoroti su netipinėmis smarkiomis liūtimis. Kita vertus, nekilnojamojo turto savininkai tose vietovėse, kur ypač smarkiai lyja, gali apsvarstyti galimybę investuoti į didelio pajėgumo lietaus vandens sistemą, kad ji geriau tenkintų jų poreikius.
Didelio našumo latakai ir lietvamzdžiai yra didesnio skersmens ir geriau susidoroja su didesniu vandens kiekiu, kurį turi pernešti. Specialistas geriausiai patars, kokie yra konkretūs jūsų nekilnojamojo turto objekto poreikiai, kad būtų užtikrinta maksimali jūsų namų apsauga esant nepalankioms oro sąlygoms.
Po to, kai vanduo patenka per latakus, latakų išleistuvus ir lietvamzdžius, jis nuvedamas į lataką. Ši lietaus vandens nuvedimo sistemos dalis – tai žemės lygyje esantis latakas, kuriuo vanduo nuvedamas į požeminius drenažo vamzdžius.
Deja, latakai ir lietvamzdžiai gali užsikimšti taip pat, kaip ir latakai bei lietvamzdžiai; dažniausiai tai būna sezoninis reiškinys, kurį sukelia rudenį krintantys lapai ar kitos vėjo atneštos šiukšlės. Kaip ir kitas lietaus vandens nutekėjimo sistemos dalis, taip ir latakus reikėtų reguliariai tikrinti, ar jie neužsikimšę, ir, jei reikia, imtis priemonių jiems išvalyti.