Kaminų skardinimas / Kaminų valymas

Kaminų skardinimas

Kaminų dangos apsaugo kaminą nuo įvairių oro sąlygų, užtikrina jo ilgaamžiškumą ir patikimumą.

Reikalavimai kaminų dangai


Apdailos danga turi apsaugoti kaminą nuo lietaus, saulės, todėl ji turi būti atspari įvairioms klimato sąlygoms, taip pat rūgštims ir galimam kibirkščių poveikiui. Medžiaga turi būti sertifikuota. Sujungimas su stogu turi būti uždengtas stogo danga, kad būtų apsaugota nuo drėgmės.

Kodėl jums reikia kaminų valymo?

Jūsų kaminui retkarčiais reikia skirti šiek tiek dėmesio. Taip yra todėl, kad jūsų kaminas gali lengvai užsikimšti, kai jame susikaupia ir (arba) užsikemša suodžiai. Kita grėsmė – kreozotas. Tai cheminė medžiaga, kuri išsiskiria deginant tam tikras medžiagas. Kai visas naudojamas rąstas, anglis ar pakura nesudega iki galo, kreozotas – tai šalutinis produktas, kuris lieka po dūmtraukio. Laikui bėgant jis kaupiasi:

Suodžių problema yra ta, kad jiems užkimšus kaminą, dūmai sunkiai pasišalina. Tai gali tapti geriausiu atveju nepatogu, kai bandysite uždegti kitą ugnį. Akivaizdu, kad tai gali būti ir gana pavojinga. Tačiau kreozotas yra degus, todėl jei jo susikaupia per daug, kitą kartą, kai norėsite pasidžiaugti židiniu, gali kilti įvairiausių pavojų. Deja, nereikia daug kreozoto, kad kiltų kamino gaisras (jūsų žiniai, pušyje kreozoto yra daugiau nei kitose medienos rūšyse, todėl jo reikėtų vengti).

Užpildykite formą

Užpildykite formą ir mes greitai atsakysime

Kodėl jūsų kaminui reikia apskardinimo?

Kaminai daugelį metų kasdien yra veikiami įvairių oro sąlygų. Dūmtraukio įdėklas gali pailginti jūsų dūmtraukio tarnavimo laiką, nes apsaugo jį nuo vėjo ir oro sąlygų arba drėgmės ir šalčio. Jei jis įrengiamas ankstyvuoju etapu, tai gali būti alternatyva visiškam atnaujinimui. Tačiau prieš tai atidžiai patikrinkite, ar židinys jau nėra smarkiai pažeistas. Jei taip, renovacija yra būtina.

Rinkdamiesi kamino dangą taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į jos išvaizdą. Stogo dangai naudojama medžiaga (pvz., šiferio čerpės) turėtų gerai derėti prie kamino korpuso.

Kamino skardinimas pačiam ar samdyti profesionalą?

Jei esate aistringas namų šeimininkas, kamino skardinimas procesas, kurį galite atlikti patys. Tačiau turėtumėte žinoti, kad sužeidimų rizika yra didelė. Jokiu būdu neapsieikite be apsauginių priemonių, apsaugančių nuo kritimo ir krintančių medžiagų iš trijų metrų aukščio. Montavimui gali prireikti specialių įrankių. Be to, dėl netinkamo montavimo gali būti pažeista drėgmė.

Dėl minėtų priežasčių rekomenduojame naudotis specialistų kaiminų skardinimo pagalba, kurie turi tinkamus įrankius, reikiamą patirtį ir apsaugos priemones, paslaugomis.

Kaminų valymas – ką reikia žinoti?

Kai kalbama apie tas namų vietas, kurioms, kaip žinote, reikia skirti dėmesio, kaminas tikriausiai nėra sąrašo viršuje. Tiesą sakant, atsižvelgiant į tai, kad jo užduotis – iš namų pašlainti dūmus ir suodžius ir kad jis pagamintas iš akmens ar plytų, galite manyti, kad galite nekreipti dėmesio į jį ir sutelkti dėmesį į svarbesnius dalykus, pavyzdžiui, grindis ar kiemą. Tačiau tai gali būti brangiai kainuojanti klaida. Kaminų valymas yra svarbus darbas, kurį turite atlikti dėl daugelio priežasčių. Jei ši idėja jums nauja arba jau senokai, štai ką turite žinoti.

Kaminų patikra – Kaminų valymas Kaune

Apie kaminų valymą pakalbėsime po akimirkos, tačiau taip pat svarbu, kad kaminas būtų reguliariai tikrinamas. Jei kasmet nesukeliama neįprastai daug gaisrų, pakanka kasmetinių patikrinimų. Net jei beveik nenaudojate židinio, kamino apžiūra yra gera idėja, nes aptarnaujantis specialistas gali apžiūrėti visas jūsų šildymo sistemas ir įsitikinti, kad nesislepia problemos.

Be to, jūsų kaminas gali tapti namais įvairiems laukiniams gyvūnams, net jei manote, kad jis sandarus. Kitą kartą, kai bandysite užkurti ugnį ar net tiesiog atidaryti sklendę, tai gali būti rimta problema. Dėl šios priežasties pravartu, ypač iškart po žiemos, pasikviesti specialistą, kuris apžiūrėtų jūsų kaminą.

Kada planuoti kamino apžiūrą?

Bet kada, kai turite problemų dėl kamino, būtina atlikti patikrinimą. Gali būti rekomenduojama atlikti kamino valymą, tačiau kartais sprendimas būna dar paprastesnis.

Jei ką tik įsigijote namą, pravartu atlikti apžiūrą. Net jei paskutinis namo savininkas teigia, kad neseniai jį atliko, neverta rizikuoti.

Kaip minėjome, žiemos orai gali į jūsų kaminą įvaryti kenkėjų. Tačiau stichijos taip pat galėjo pažeisti konstrukciją. Taigi atšalus orams pravartu kreiptis dėl patikrinimo, net jei jūsų kaimynystėje nėra problemų su kenkėjais.